PLYNOVÉ KONDENZAČNÍ KOTLE

Princip plynového kondenzačního kotle

Kondenzační plynové kotle mají oproti běžným plynovým kotlům spotřebu plynu nižší až o 30% a také emise jsou dokonce nižší až o 70%. I tak vám zabezpečí stejnou tepelnou pohodu a komfort jako běžné plynové kotle. 

Říkáte si, čím to je? Když se spaluje zemní plyn nebo propan butan v kondenzačních kotlích, vzniká také voda, která se díky hoření ohřívá a tím vzniká vodní pára. Tepelné spaliny které z kondenzačního kotle odchází mají určité teplo, v podstatě tepelnou energii. Když ochladíme tyto spaliny pod jejich rosný bod, změní se díky kondenzaci jejich skupenství a uvolní se teplo.

Plynové kondenzační kotle mají tzv. výměník, díky kterému tuto uvolněnou energii využijí k ohřevu vody, ať už na ohřev teplé užitkové vody nebo také k ohřevu topného systému. Zatím co běžné plynové kotle tuto energii vypouští do komína. V nabídce máme kondenzační kotle jednofunkční, dvojfunkční a se zabudovaným zásobníkem T.U.V.

Dnešní moderní doba nám navíc umožňuje ovládat plynové kondenzační kotle odkudkoliv pomocí wifi a internetu.

Naše kondenzační kotle mají záruku 60 měsíců, kterou lze prodloužit až na 7 let.

Všechny kondenzační kotle splňují ty nejpřísnější normy + nízké emise NOx (třída 6).

Jednofunkční plynové kondenzační kotle  pro ohřev vody ústředního topení a pro přípravu teplé užitkové vody ve spojení se zásobníkem teplé užitkové vody. Možnost výběru zásobníků T.U.V. od 100 litrů.

Dvojfunkční plynové kondenzační kotle jsou určeny pro ohřev vody ÚT a pro přípravu teplé užitkové vody, kterou zabezpečuje deskový výměník tepla s průtokem vody 12 - 19,0 l /min.

Plynové kondenzační kotle s integrovaným 48 litrovým zásobníkem z nerezové oceli pro teplou užitkovou vodu přináší velké pohodlí při spotřebě teplé užitkové vody.